Úložné prostory v dětském pokojiZná to asi každá maminka. Dětský pokojíček je někdy těžký oříšek. Potřebujeme, aby zde bylo to nejdůležitější – což je postel. Dále by zde měl být nějaký vhodný psací stůl. Skříň na oblečení je samozřejmě nezbytností. Aha, vždyť už teď máme skoro celý pokojíček přeplněný… A to nám musí zbýt ještě alespoň kousek nějaké hrací plochy. Kam ale s těmi hromadami hraček?

kufr

Pokojíček většinou nechceme přecpat nábytkem…Je to místnost, která by měla být vzdušná a svěží. Neměla by být temná kvůli velkým skříním. No jo, ale když tam nedáme skříně, kam nacpeme všechny věci?

První věcí je oblečení. Pro dítě stačí určitě menší skříň, jistě nepotřebuje almaru. Pokud máte pocit, že má dítko hodně věcí, zkuste mu oblečení probrat a příště ho tolik nekupujte. Děti se přeci neustále vyvíjí a rostou… Není potřeba, aby měly opravdu hromady oblečení. Mnohdy se pak stává, že je ani nestihnou všechny vynosit. Proto věci proberte, malé či zničené věci vyřaďte a zbytek hezky naskládejte zpátky.

Stejně tak to udělejte i s hračkami. Není přeci potřeba, aby dítě mělo tolik hraček, když si v závěru stejně většinou hraje možná s pěti z nich. Na zbytek se tři čtvrtě roku jenom práší. Kam tedy hračky uložit?

·         Máte místo pod postelí? Sežeňte si různé boxy. Dnes máte na výběr opravdu z různých variant. Ať už zvolíte plastové či látkové – buďte kreativní. Vyberte barvičky, které se do pokojíčku budou hodit. Jeden box pak nechejte třeba na všechny kostky, další box na auta, další třeba na lego nebo na panenky a vše k nim potřebné. Do boxů děti hračky jednoduše naházejí, úhledně zasunou pod postel, a je uklizeno.

·         Kapsáře jsou stále IN. Pokud jste navíc šikovná maminka, můžete si je s dětmi sami vyrobit. Kapsář slouží sice pro drobnější hračky, na zdi ale určitě najde své místo. Navíc pokoj pěkně dozdobí.

boxy

·         Poličky jsou také skvělou variantou.Vyberte poličky, které se do pokoje budou hodit. I zde můžete využít boxy. Tentokrát spíše v menší variantě tak, aby se na poličku vešli, ale určitě se vám uspořádání bude líbit.

·         Regál je na boxy jako dělaný.Postačí třeba regál o třech či čtyřech patrech tak, aby se do každého regálu vešel jeden box. Tím že budou boxy nad sebou, ušetříte spoustu místa. Navíc to bude vypadat velice dobře.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like