Pár rad, jaké boty se hodí na jaro

Už jsme vám řekli, co se bude nosit letos na jaře. A co si obout? I v tom už mají návrháři jasno. Kultovní Vogue se podívala i na trendy, kterými si tedy svoje botníky dost možná chtít vybavit nebudete. Takže jaké extravagance se na módním mole objevily?

Stříbro

U značek jako je Gucci nebo Givenchi mají jasno, když si pro nás přichystali nápadné střevíčky ve stříbrné barvě připomínající lesk mincí. V každé ženě dřímá tak trochu straka, která miluje všechno, co se blýská…

Tenisky

S jakou úlevou si je občas obuje každá z nás, vzdor tomu, kolik nádherných elegantních lodiček máme. Světovým návrhářům ale obyčejné tenisky nestačí. Je snad libo verzi se špicí (pro nerozhodné duše, které nevědí, jestli tenisky nebo lodičky) od Marca Jacobse nebo botičky Tommy Hilfiger s volnou patou?

Kovbojské boty

Marc Jacobs se inspiroval westernovým obutím. Chcete si připadat jako na divokém západě nebo hlasujete pro to spíše postavit autora k mučednickému kůlu? My si v případě těchto extravagantních kousků vážně nejsme jisti.

Futuristický design

Ale proti přepestrému kovbojskému obutí z předchozího bodu je to, co předvádějí Pucci nebo Prada v podstatě ještě vysoce decentní obuv. To s opeřenými sandálky od Valentina by vás na ulici nikdo nepřehlédl. Bojíme se, že si na nás počkají v temných uličkách ochránci zvířat.

Nazouvací obuv

To by samozřejmě nebyli módní návrháři, třeba zdánlivě obyčejné pantoflíčky od Oscara de la Renty nazdobené korálky a kamínky jsou poměrně výrazným kouskem. Ale jinak je nám pohodlné obutí, do něhož se dá jen tak vklouznout, nadmíru sympatické. Pohodlí nade vše, fakt nejsme Carrie Bradshaw, abychom strávily svou existenci na jehlách.

Mexiko

Dolce & Gabbana si došli pro inspiraci až do Mexika a sáhli po pestrých barvách. My si myslíme, že možná do ZOO k voliérám s exotickým ptactvem. Tohle je na nás přece jen trochu příliš, ale barevné sandálky od Chloe rozhodně chceme, ať už ploché nebo ve verzi na pohodlném širokém podpatku.

Platformy

Devadesátá léta hlásí svůj návrat v podobě mohutných platforem. Ty boty, co jsme nosily ve sladkých patnácti, jsme vážně neměly vyhazovat. Troufla byste si navíc na výraznou traktorovou podrážku? Tohoto trendu se chopila taková jména jako Versace nebo Louis Vuitton. Nemyslíme, že nás to úplně přiměje změnit svoje stanovisko vůči něčemu podobnému.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like