Umělé květiny jako dekorace

Pro někoho můžou být umělé květiny stále představou lapače prachu. Pro jiné naopak nepostradatelná dekorace bytu či interiéru. Pryč jsou doby, kdy umělou květinu rozeznalo od té živé i malé děcko. Dnes je tomu naštěstí už jinak. Naopak, mnohdy umělé květiny jsou neroznatelné i při zkoumání zblízka. Zatímco dříve byly umělé květiny spíše synonymem nevkusu díky nekvalitní imitaci. Nyní však získávají na stoupající popularitě. Prokazují službu všem, kdo nemají podmínky či čas pro pěstování a rovněž následně potřebnou péči, jakou vyžadují živé rostliny a květiny.
listy květiny

Umělé květiny – trend dnešní doby

Zájem o umělé květiny roste. Však udělají službu všude tam, kde živé rostliny nemají podmínky. Podstatou je, že splní nejen účelnost, ale udělají i radost. Na trhu je k dostání pestrý výběr umělých květin i rostlin. Spíše je dnes „problém“ z té bohaté nabídky si vybrat. Byť se to může zdát diskutabilní, pravdou je, že i umělé květiny mají pozitivní vliv na lidskou mysl a duševní pohodu.

Klady umělých květin

·         lze je různě tvarovat,
·         nevyžadují péči v podobě zalévání, přesazování, hnojení apod.,
·         umístění na jakékoliv místo bez ohledu dostatku světla,
·         netřeba další finanční investice v případě hnojiv, postřiků apod.,
·         nehrozí riziko uvadnutí,
·         nemohou být napadnuty a poškozeny škůdci,
·         dlouhá životnost,
·         lehkost a odolnost vůči mechanickému poškození,
·         idální pro alergiky, nevyvolávají negativní reakce.
zařízení apple
Výběr a údržba

Prioritní je vědět, o jakou květinu či rostlinu máme zájem. Jestliže půjde o rostlinu do interiéru či bytu, kde bude mezi živými rostlinami, je třeba kombinovat tak, aby umělá květina ladila s rostlinami živými. S péčí nebo-li údržbou u umělých květin a rostlin je to velmi snadné. Podstatná péče zahrnuje pravidelné utírání a zbavení se prachu. Jednou za určitý interval je vhodné, zejméma v případě umělých rostlin typu palma apod., rostlinu osprchovat ve vaně a nechat volně uschnout. Ohledně umělých květin, které například mají místo ve váze, je ideální a účinné – jednou za čas postříkat lakem na vlasy, utuží a dodá květině svěží design.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like