Vybíráme novou pohovku do obýváku

Obývák je jedna z nejdůležitějších místností v našem domě. Již od slova obývací pokoj jsme schopni si odvodit, že se jedná o místnost, kterou poměrně často obýváme, ať už se zbytkem rodiny nebo s návštěvou, která dorazila na odpolední kávu. Je to místnost, kde se tedy střetává více lidí. Jedním z jeho nejdůležitějších prvků je právě pohovka. Vybírejte ji proto velice pečlivě, aby přesně splnila to, co od ní očekáváte.

sedačka

·         V první řadě změřte prostor, kde bude pohovka umístěná.Pokud máte obývák menší, je toto asi nejdůležitější krok při výběru pohovky. Změřit volný prostor a zjistit, jak moc se můžete rozšoupnout.

·         Rozhodněte se, zda budete chtít pohovku do písmene L, U nebo pouze klasiku.Toto si mnohdy vybírat nemůžeme, a to právě kvůli malému prostoru v obýváku. Pokud však máte dostatek místa, ujasněte si představu o typu sedačky.

·         Budete na pohovce přespávat?Je potřeba se zamyslet, zda pohovka bude sloužit převážně k sezení, nebo zda bude sloužit i ke spánku. Pokud máte často návštěvy, které se zdrží i přes noc, určitě na to myslete a vybírejte sedačku, která je určená i na spaní. Nejde pouze o to, aby se dala rozložit. Ptejte se rovněž na to, zda je určena k občasnému přespání nebo na každodenní spaní. Pokud byste koupili pouze na občasné přespání, ale pro spaní se bude využívat často, může se vám mnohem rychleji poškodit.

rohová sedačka

·         Barva je také hodně důležitá.Interiér již máte zřejmě nějakým způsobem zařízený. A určitě jej nebudete měnit právě kvůli nové sedačce. Pořádně se tedy doma porozhlédněte a ujasněte si, v jakých barvách by byla pohovka ideální. Je velice důležité, aby ladila k nábytku, ke koberci či k závěsům. Zohledněte také to, zda máte děti či domácího mazlíčka. Potom asi bílá nebude to pravé ořechové.

·         Vybírejte vhodný materiál. Materiál je stejně jako barva velice důležitý. Na výběr máte ze spousty materiálu od bavlny až po kůži. Dejte ale pozor, aby se vám sedačka dobře udržovala.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like