Vybíráme novou pohovku do obýváku

Obývák je jedna z nejdůležitějších místností v našem domě. Již od slova obývací pokoj jsme schopni si odvodit, že se jedná o místnost, kterou poměrně často obýváme, ať už se zbytkem rodiny nebo s návštěvou, která dorazila na odpolední kávu. Je to místnost, kde se tedy střetává více lidí. Jedním z jeho nejdůležitějších prvků je právě pohovka. Vybírejte ji proto velice pečlivě, aby přesně splnila to, co od ní očekáváte.

sedačka

·         V první řadě změřte prostor, kde bude pohovka umístěná.Pokud máte obývák menší, je toto asi nejdůležitější krok při výběru pohovky. Změřit volný prostor a zjistit, jak moc se můžete rozšoupnout.

·         Rozhodněte se, zda budete chtít pohovku do písmene L, U nebo pouze klasiku.Toto si mnohdy vybírat nemůžeme, a to právě kvůli malému prostoru v obýváku. Pokud však máte dostatek místa, ujasněte si představu o typu sedačky.

·         Budete na pohovce přespávat?Je potřeba se zamyslet, zda pohovka bude sloužit převážně k sezení, nebo zda bude sloužit i ke spánku. Pokud máte často návštěvy, které se zdrží i přes noc, určitě na to myslete a vybírejte sedačku, která je určená i na spaní. Nejde pouze o to, aby se dala rozložit. Ptejte se rovněž na to, zda je určena k občasnému přespání nebo na každodenní spaní. Pokud byste koupili pouze na občasné přespání, ale pro spaní se bude využívat často, může se vám mnohem rychleji poškodit.

rohová sedačka

·         Barva je také hodně důležitá.Interiér již máte zřejmě nějakým způsobem zařízený. A určitě jej nebudete měnit právě kvůli nové sedačce. Pořádně se tedy doma porozhlédněte a ujasněte si, v jakých barvách by byla pohovka ideální. Je velice důležité, aby ladila k nábytku, ke koberci či k závěsům. Zohledněte také to, zda máte děti či domácího mazlíčka. Potom asi bílá nebude to pravé ořechové.

·         Vybírejte vhodný materiál. Materiál je stejně jako barva velice důležitý. Na výběr máte ze spousty materiálu od bavlny až po kůži. Dejte ale pozor, aby se vám sedačka dobře udržovala.


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*