Výhody bungalovů


Bungalov je oblíbený typ domu, ve kterém nemusíte vůbec používat schody, což je jedna z jeho hlavních výhod. Nad touto výhodou jistě zajásají všichni invalidé, pro které je překonání schodů mnohdy velikou překážou, starší lidé, kteří mají bolavé nohy i lidé s malými dětmi, kteří nechtějí, aby se museli bát pádu svých dětí ze schodů. Nad absencí schodů také zajásají všichni lenoši i ti, kteří mají se schody už své zkušenosti a vědí, že běhat po schodech sem a tam, není jejich hobby.
bungalov v zimě
Pro mnoho lidí je také velice lákavá představa, že z domku, ve kterém není patro, můžete z každé místnosti vejít rovnou do své zahrady. Z obývacího pokoje nebo z kuchyně tak můžete vejít rovnou na svou verandu a být okamžitě v přírodě. Je tak krásné, ráno se probudit a jít se hned z ložnice protáhnout na zahrádku.

Nebo si kávu z kuchyně rovnou odnést na venkovní sezení před domem. A z obýváku můžete třeba rovnou skočit do bazénu… Záleží jen na vás, jaké si zvolíte dispozice a myslete i na to, že přímý vstup do zahrady ocení i vaše děti.

A co jiné výhody? Ale ano, je jich mnoho.  Tak například úspora finančních nákladů, které je třeba vynaložit na stavbu domu. Bungalovy většinou nemusí mít tak robustní základy jako patrové domy.  Náklady také ušetříte při stavbě – na konstrukci lešení. Další peníze vám zbydou, protože nebudete muset řešit odhlučnění stropu.
bungalov s přístřeškem
 A v neposlední řadě ušetříte na prostoru pro schodiště a stavbě schodů, které mnohdy zabírají dost místa.
Bungalovy jsou ideální také pro starší páry, které jsou již bez dětí, do schodů se jim nechce chodit a přejí si mít malý pohodlný domek, ve kterém nebudou muset platit tolik za energie. Menší nízké domky jsou na důchod ideální i třeba z toho důvodu, že mohou být jednoduše bezbariérové.

Nepotřebujete v důchodu velké rozlehlé patrové domy.  Stačí menší nízký domek, ve kterém budete mít vše při ruce.
 


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like