Vyrobte si s dětmi malé peklíčko

Mikuláš se kvapem blíží. Některé děti se na něj těší, jiné se spíše bojí. Připravte se s dětmi na čerta a na Mikuláše. Vyrobte si krásné ozdoby, vyzdobte dětský pokojíček, a vykouzlete dítěti místo strachu úsměv na tváři. Snažte se mu dodat odvahu, aby se čertů nebálo, protože není důvod se bát a vysvětlete mu, že i když občas trochu zazlobí, čerti si do pekla berou jenom opravdu velké hříšníky, jako v pohádkách.

milukáš

1) Vyrobte si postavičky čerta, Mikuláše a andílka s roliček od toaletního papíru.Ano, je to naprosto jednoduché a určitě si užijete spoustu zábavy. Potřebujete roličky od toaletního papíru, barevné papíry, tužku, nůžky, lepidlo a trochu fantazie. Nejprve si vystřihněte kus papíru dle velikosti ruličky tak, abyste ji do barevného papíru obalili. Mikuláše nejlépe do červeného papíru, čertíka do hnědého a andílka do bílého. Následně je potřeba vytvořit jednotlivé prvky obličeje. Pro Mikuláše musíte nakreslit vousy, oči, obočí a mikulášskou čepici, na které bude kříž. Jakmile si s tím poradíte, vše vystřihněte a postupně nalepte na červeně obalenou roličku. Tak, a mikulášská hlava je na světě. Na čerta budete potřebovat nakreslit oči, nos, dlouhý jazyk, pusu, rohy, můžete namalovat také nějaké vlasy. No a na andílky jsou potřeba hlavně velká křídla, krásné oči, úsměv na tváři, můžete vystřihnout či domalovat také tvářičky. Ačkoliv to může vypadat složitě, věřte tomu, že je to opravdu jednoduché a určitě si s tím poradíte.

2) Vyzdobte pokoj různými obrázky čertů a Mikulášů.Nechtě děti nakreslit tyto postavy, nebo jim nakreslete či vytiskněte předlohy, které vaše dětí vymalují a vystavte si je na vhodných místech v pokojíčku. Nástěnka je takové vhodné místo.

čert

3) Vyrobte si řetězy. Vyrobte si pekelné papírové řetězy. Zvolte vhodné barvy, jako jsou černá, šedá, červená, oranžová… Z těchto papírů nastříhejte proužky, ze kterých postupným slepováním vytvoříte řetěz, který pověsíte do pokoje. Dítě tak bude mít pokojíček krásně nazdobený.

Jistě společně vymyslíte spoustu dalších a dalších tvůrčích činností, s pomocí kterých se budete společně na Mikuláše těšit a připravovat se na něj. Tak hurá do toho.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like