Z čeho jsou vyrobené současné pracovní desky?


Časy a móda se mění častěji než roční období. Vezměme si takový beton; ještě nedávno to byl materiál čistě funkční a do bytu se zcela nehodící, avšak dnes je z něj málem interiérový symbol luxusu. A nejenom beton – vždyť i nerezová ocel zažívá podobný boom. Dnešní elegance je totiž částečná industrializace.

Využití v kuchyni
Jako by kouzlem proměněné materiály, které byly dříve zcela exteriérové, dokázaly zaujmout designéry natolik, aby je prohlásili za vrchol luxusu. To, co dneska letí, je krásná čistota, pravidelnost a neutrální barvy, jež mají nadčasový nádech. Co je dalším prvkem tohoto kouzla? Kombinace s elegantními materiály v podobě dřeva, keramiky nebo skla. Důležité je nepřekročit meze, proto se výše zmíněný beton používá nejčastěji jako cementová stěrka. Často však se jedná o prvky konceptové nebo designérské – většina těchto materiálů není vhodná například do kuchyně k běžnému použití, neboť jsou tyto materiály náchylné na mastnotu nebo nejsou dostatečně odolné.
nůžky a desky

Co jsou nejnovější kuchyňské trendy?

–          Místo klasických madel na kuchyňských dvířkách se dnes hrany dvířek frézují

–          Místo ostrůvků se používá spíše kuchyňský stůl

–          Méně je více

–          Světlejší tóny převládají nad tmavými

–          Čím více světla, tím lépe, třeba i toho umělého. Do prostoru začalo promlouvat LED osvětlení
dlouhá kuchyně
V interiérech převládá příroda
Autenticita, smysly a emoce – kuchyňský interiér dnešní doby je dělaný ze dřeva a kamene. Už to nejsou jenom linky a ostrůvky, dnes se z těchto materiálů skládají i bary nebo jídelní stoly. A tam, kde nestačí přírodní materiály kvůli světlu nebo nevhodnosti použití, tam nastupují materiály, které jsou na oko nerozeznatelné od těch přírodních. Moderní kuchyně, to je světlo, subtilní prostor a naprostý designérský požitek.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like