Zahradní jezírko lehce a jednoduše

Jako první je důležité si uvědomit, zda budete jezírko budovat sami, nebo si najmete stavební firmu. Nemusím Vám asi říkat, že stavba na objednávku vyjde o něco dráž, než když Vy sami přiložíte ruku k dílu. Pokud se tedy rozhodnete, že budete budovat sami, počítejte s tím, že Vás to bude stát nějaký ten čas, ale i peníze. Pro vášnivé kutily to jistě nebude žádný problém, ba naopak.
lotus na hladině

Slunce nebo stín?

Pak je také pochopitelně nutné mít dostatek prostoru pro jezírko. To by nemělo být na příliš slunečném místě, a také byste ho neměli umisťovat pod stromy či keře. Pokud byste jezírko umístili pod strom, měli byste pak problém s nepořádkem, který by napáchaly opadané listy ze stromů. Nejen, že byste měli s uklízením spoustu práce, ale ani po estetické stránce by to nebylo dobré.

Méně je někdy více

Když už jste si zhruba rozmysleli, kde bude Vaše jezírko ležet, vyberte velikost jezírka. Pamatujte, že při kopání můžete vždy jámu pomalu zvětšovat. Naopak by to šlo jen opravdu těžko. Nemějte tedy zbytečně velké oči. Méně je někdy více.

Pak už zbývá jen realizace Vašeho projektu. Vykopat jámu může být opravdu zdlouhavé a náročné, ale nebojte, stojí to za to. Vždy je rozhodně lepší, když je jezírko stupňovité. Na mělčinách pak můžete pěstovat lekníny či další rostliny. Kaskády jsou také výhodou pro živočichy. Do jezírka také zasaďte rostliny, které nejsou okrasné, ale které mají čistící funkci.
domeček u vody

Po tom, co vykopete jámu na jezírko, zasypte ji pískem a pokryjte ochrannou folií. Pamatujte, že do jezírka nepatří ostré předměty nebo předměty, které by mohly ohrožovat kvalitu vody. Do jezírka také nezapomeňte umístit čerpadlo s filtrací. Dno ještě můžete vysypat oblázky.

Pak záleží jen na Vás, zda dotvoříte jezírko potůčkem nebo malým vodopádem. To vše byste ale měli mít rozmyšleno dopředu. Však víte, fantazii se meze nekladou.

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

<!–[if gte mso 9]>

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like