„ZELENÁ“ KOUPELNAPěstování květin v koupelně má svá specifika. Pokud však zvolíte vhodnou rostlinu a poskytnete ji odpovídající péči, odvděčí se Vám krásně zelenými listy, které tuto místnost zútulní a Váš pobyt a případná relaxace zde dostanou nový rozměr.
umyvadlo v koupelně

Jak postupovat při výběru rostlin?

Pokud jste majitelem koupelny s oknem či okny, bude Váš úkol snazší. Postačí, když se při výběru zaměříte na tropické či subtropické rostliny, které ocení vysokou vlhkost vzduchu v koupelně. Dále byste měli upřednostnit rostliny nenáročné na světelné podmínky. Pokud však zvolíte rostlinu světlomilnou, je možné problém nedostatku světla vyřešit pomocí energeticky úsporného osvětlení. Totéž platí pro pěstování rostlin v koupelnách bez přístupu slunečného světla.  S výběrem vhodných rostlin Vám zajisté poradí v květinářství.
kytka na vaně

Které rostliny tedy koupit?

                Pokud si vyberete některou z kapradin (např. ledviník, sleziník, netík), neuděláte chybu. Kapradiny totiž splňují obě základní podmínky pro pěstování rostlin v koupelně.  Jejich krásně zelené převislé listy budou ozdobou každé koupelny. Kapradiny vyžadují lehčí substrát a rosení měkkou (převařenou) vodou. Můžete je dobře pěstovat i v závěsných květináčích. Pokud disponujete prostornou koupelnou, můžete si dovolit rostlinu s milým názvem „domácí štěstí“ (Aspidistra), jejíž podlouhlé tmavě zelené listy dorůstají do výšky až 1m. Rádi byste měli v koupelně kvetoucí rostlinu? Pak by se vaše pozornost měla zaměřit na orchideje. Ty jsou však přece jen náročnější na světlo, a proto je vhodné umístit je na okenní parapet. Další možností jsou broméliovité rostliny (např. guzmánie). Pozor si však dejte na jejich tuhé ostré listy, které mohou být zejména pro děti nebezpečné. Pokud je však umístíte na bezpečné místo, odvděčí se Vám nádhernými květy. Jejich pěstování není nikterak náročné. Vyžadují stinné místo, stálou spíše vyšší teplotu (nejméně 20°C.) Je třeba zalévat je odstátou vodou do středu listové růžice. Zaléváme je zhruba dvakrát týdně a dáváme pozor na to, aby v podmisce nikdy nestála voda. Připravte se však na to, že po odkvětu rostlina uhyne. Tak už jste si vybrali svou květinu do koupelny?


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like