Žijte jednoduše

O minimalismu jste už určitě slyšeli. Stále více a více lidí se přiklání k této ‚filozofii‘, jejíž podstata by se dala vystihnout (jak jinak než jednoduše) slovy „Méně je více“.  A je jedno, jestli toto heslo aplikujete na svůj šatník, bydlení či na celý svůj život.
kulatý stůl

Minimalismus v bydlení

Říká se, že v jednoduchosti je krása. V případě bydlení to platí dvojnásob. Jistě mi dáte za pravdu, že trend poliček plných porcelánových figurek s nánosy prachu, je již pasé. Dnes hýbe světem právě minimalismus.

Základem minimalismu jsou jednoduché barvy – bílá, šedá, béžová, černá. Nábytku tak akorát, rozhodně nepotřebujete desítky komod a skříní přeplněných věcmi, na které jste si za posledních 10 let ani nevzpomněli. Buďte nekompromisní. Zbavte se věcí, o které na každém kroku zakopáváte a nepotřebujete je. Uvidíte, že se budete cítit lépe.
pracovní prostor

4+1 výhoda minimalismu

1)      Budete mít více času
Čím méně věcí máte, tím méně času strávíte uklízením. No opravdu! Zkuste si představit, kolik času Vám zbude, když nebudete muset utírat všechny ty zaprášené ‚artefakty‘, které kdysi zdobily Váš obývací pokoj. Tento čas pak můžete věnovat rodině nebo svým koníčkům.
2)      Ušetříte
Zamilujte si minimalismus a přestaňte utrácet za nepotřebné dečky, svíčky, suvenýry, lampy či obrazy. A za ušetřené peníze si zajeďte třeba na dovolenou.
3)      Najdete ztracenou harmonii
Věřte, že v prostředí bez zbytečností se budete cítit lépe. Budete schopni se lépe soustředit na práci nebo v klidu relaxovat.
4)      Budete svobodní
Vymaňte se ze spárů materiálních věcí, o kterých si myslíte, že je vlastníte. Skutečnost je taková, že tyto věci vlastní Vás. Porcelánová váza po babičce pro Vás možná má určitou hodnotu, ale buďme upřímní.. Opravdu se Vám hodí do interiéru? Netrnete věčně hrůzou, že ji děti nebo čtyřnozí miláčci rozbijí?
stolek u gauče
Že Vás ani jeden z důvodů k minimalismu nepřesvědčil? Času máte dost, uklízíte rádi a Vaše duše je v harmonii až až? Shodněme se tedy alespoň na jednom: když už nic jiného, minimalistický interiér vypadá krásně. Vždyť v jednoduchosti je přece krása, ne?


Zdroj foto: Pixabay

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*