Zjistěte o firmě co nejvíce


Při výběru zhotovitele vaší nové dřevostavby se musíte zaměřit na několik důležitých hledisek. V první řadě budete jistě překvapeni množstvím firem, které se dřevostavbou zabývají. A právě proto je zapotřebí hodně vybírat, abyste nesáhli vedle. Některé firmy jsou totiž na trhu teprve krátce a stavbu dřevěných domů se zatím jen učí. Je pravda, že někde se to naučit musí, ale není nutné, aby to bylo právě na vašem budoucím domově.
mini domek
1)      Zjistěte, jak dlouho je firma na trhu– doporučuje se nahlédnout do obchodního rejstříku a také zjistit, kolik už má firma na svém kontě realizovaných staveb. Mělo by to být nejméně deset.
2)      Požádejte o reference– nebojte se vyžádat si od vybraného zhotovitele seznam a kontakty na nejméně pět zákazníků. Jestliže je firma solidní, jistě vám bez nesnází vyhoví.
3)      Požádejte o seznam dodavatelů materiálu– podle toho, z jakých materiálů firma staví, se dá odhadnout budoucí kvalita.
4)      Prověřte si, jak bude řešena akustika domu– čím je stavební konstrukce lehčí, tím bude dosažení normami předepsaných akustických parametrů složitější.
5)      Zjistěte, jestli má firma příslušné certifikáty – může firma předložit statické posouzení, tepelně technické posouzení, prokázání požární odolnosti a další důležité údaje?
6)      Nechte si předložit konstrukci obvodové zdi– je potřeba vědět, jakou tloušťku bude mít dřevěná rámová konstrukce a jak silné budou izolace.
venkovský srub

Příliš nízká cena je podezřelá

Odborníci na problematiku bydlení připojují ještě jednu důležitou radu na závěr. Nikdy se neřiďte pouze cenou. Podle nich je ta nejnižší cena varováním, že jste kápli na špatnou firmu. Za pomoci nízké ceny se vás budou snažit ulovit firmy, které nemají žádnou historii a odpovídající zkušenosti. Ne vždy se přeci vyplatí koupit to nejlevnější. Nekupujete přeci drobnost, kterou můžete vyhodit do koše.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like