5 pravidel pro nošení saka a blejzru s džíny

5 pravidel pro nošení saka a blejzru s džíny

Ukážeme si pět pravidel pro nošení saka s džíny. Možná si říkáte, že nikdy nemůžeme zkombinovat tyto dvě věci dohromady, ale je pár výjimek, které vám pomohou toto pravidlo obejít a doufáme, že vám pomohou udělat ta správná rozhodnutí a nezkazí váš oblek či v nich nebudete vypadat jako když nevíte co děláte.

Pravidlo č. 1

Když kombinujete sako a džíny, měli byste mít ještě jeden funkční oblek navíc. Neměli byste mít pouze jedno sako a pokoušet se ho kombinovat. Klidně běžte do sekáče a kupte si tam správný blejzr nebo sportovní sako. Máte-li oblek, u kterého jsou kalhoty nějak potrhané, rozhodně běžte do saka s džínsy.

Pravidlo č.2

Sako by vám mělo dokonale padnout, a to především v ramenou. Nemělo by plandat, ale zároveň nesmí být moc těsné. Měli byste být schopni normálně hýbat rukama. Nemusíte v něm hned dělat shyby. Nemělo by mít ani hrboly okolo ramenou, odstávat na zádech. Pokud jste třeba zhubnuli nebo přibrali, určitě stojí za to si nechat sako upravit, protože je-li vám sako o dvě nebo tři čísla větší, ani se ho nepokoušejte kombinovat s džínsy.

Pravidlo č.3

Pokud jste sako, které chcete nosit s džínsy našli někde ve skříni vašeho otce a on ho nosil v sedmdesátých letech minulého století, je na místě opatrnost. Klopy obleku mohou být příliš světlé, může na sobě mít různé kapsy, může být i trochu retro, může také mít různé lemování kolem kapes či má něco na zádech, jako třeba velký rozparek nebo něco, co řve jako disco párty osmdesátých let. Můžeme tedy říct, že tento styl snižuje hrubě kvalitu saka.

Pravidlo č.4

Spousta obleků, které se nosí s džíny mají proužky, které nevypadají jako blejzr či sako. Vypadají spíše jako sako, které bylo proužkovaným oblekem, což rozhodně není dobrá kombinace. Ale pokud je to čistá námořnická modrá nebo světle šedá či je z tvídu, je to přesně to, co potřebujete! A je to i ta správná látka, protože vypadá jako sportovní sako. Vypadá jako blejzr a můžete ho nosit jako sako s džíny.

Pravidlo č. 5

Ujistěte se, že džíny, které budete nosit se sakem jsou v pořádku. Nenoste moc oprané džíny nebo moc volné. To vám prostě nikdy sedět nebude. Nehledáte žádné plandavé, hledáte džíny se správnou délkou. Mely by se zužovat, protože je chcete nosit se společenskými botami. Taky nechcete nosit něco příliš světlého, správnou volbou jsou tmavě indigové modré džíny nebo něco černého či obarvenou džínsovinu.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like