Koupelna jako obytná místnost

Není tomu až tak dlouho, co mnohým rodinám musel místo koupelny stačit škopek se studenou vodou a jednou za týden luxusní koupel v neckách. V létě to vše zastával nedaleký rybník. V dobách následujících se už ti šťastnější zmohli na jakousi koupelnu, která zastávala hned několik funkcí.
1)    Místnost, kde se mohl člověk umýt – tekoucí teplá voda zajisté neměla chybu.
2)    Místnost, která byla zároveň prádelnou – automatické pračky byly zatím hudbou budoucnosti.
3)    Místnost, kde se věšelo prádlo – pokud nebyla k dispozici půda nebo balkón, nebyla jiná možnost.
prostorná luxusní koupelna
V dnešní době, kdy se velice dbá na design všech místností, by asi tato univerzálnost neprošla. Dnešní koupelny musejí být jak funkční, tak i esteticky dokonalé. Jenže na neustálé uklízení není v dnešní uspěchané době čas. Proto je potřeba koupelnu chytře promyslet. Není potřeba se vyhýbat tomu, aby v moderní a stylové koupelně byla pračka a úklidové prostředky.

Koupelnová elegance

I přesto, že koupelna v poslední době nezaznamenala žádnou výraznější revoluci, některé nové prvky se přeci jen objevily. Nebo se alespoň více projevily. Trendem dnešních dnů je barevná střídmost.
o   Bílá barva patřila do této místnosti vždy. Vždyť bílá je znakem čistoty.
·        Dá se ale oživit dekorem světlého nebo tmavého dřeva anebo obkladačkami, které mají tmavé motivy.
koupelna s vanou
Velice elegantně působí kombinace bílé s černou. Někteří lidé (zejména ženy) prohlašují, že by mohli v koupelně snad i bydlet. Je jim tam prostě dobře a užívají si rozmazlovacích koupelí. Proto je velice vhodné si koupelnu zútulnit a dodat jí osobitosti.
o   Jestliže nám sem svítí přirozené světlo, není problém umístit na poličky pokojové rostliny. Vlhké prostředí jim rozhodně prospěje.
o    Není výjimkou najít v koupelně i křesílka, taburety a jiný obytný nábytek.
V koupelně má být zkrátka co nejpříjemněji.  

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like