Deset nejslavnějších parfémů pro dámy


Už jste našla tu svou vůni? Stále tápete? Časopis Harper’s Bazaar sestavil žebříček deseti nejklasičtějších parfémů pro dámy. My vám ho přinášíme. Třeba vás inspiruje, vyberete si a bude to konečně ta osudová láska.

Dior – Diorissimo

Vznikla už v roce 1956. Dominantní složku v ní tvoří konvalinky. Jedná se o svěží vůni, která patří do kategorie květinově dřevitých.

Chanel – Chanel No. 5

Může v tomto seznamu chybět voňavá legenda, patrně nejslavnější parfém všech dob? Ten pochází z roku 1921. Nejprve v něm zachytíte jasmín. Jde také o květinově dřevitou vůni.

Jean Patou – Joy

Tato vůně je na trhu od roku 1930. V tomto případě máme před sebou květinovou variantu. K vašemu čichu se nejprve dostanou tóny růží, následně si povšimnete i aldehydů ve spojení s ylang-ylang.

Guerlain – Apres L’ondee

Její vznik se datuje už do roku 1906. Apres L’Ondee je lehká vůně, která se svým kolegyním od stejné značky příliš nepodobá. Ucítíte z ní pomerančový květ, fialku a jemný závan anýzu.

Robert Piguet – Fracas

Na světě je slavný parfém od roku 1948. Stěžejním dojmem z vůně, který zaručeně nemůžete opominout, je vůně tuberózy. Nabízí elegantní květinovou vůni, ale hodí se i pro ty z vás, na které je mnoho klasických parfémů ještě příliš těžkých.

Guerlain – Shalimar

Poprvé se představil v roce 1925. Už jsme to psali, Shalimar je typická vůně orientální, ty jsou pro značku poměrně signifikantní. Skládá se zejména z kombinace kosatce, bergamotu a vanilky.

Chanel – Cuir de Russie

Parfém se „narodil” již v roce 1927. Je tvořen hlavně kadidlem, jalovcem, mandarinkou a opominout v něm nelze též bergamot, růži, jasmín a ylang-ylang. Je pro Chanel charakteristickou kombinací květinové a dřevité vůně.

Rochas – Femme

Vonět se s ní můžete již od roku 1943. Tato vůně se vyznačuje ovocnými tóny s lehce teplým nádechem. V první řadě si povšimnete především kombinace větvičníku a pačuli a prim zde hraje také broskvový tón, s jemným dotekem růže a jasmínu.

Guerlain – Mitsouko

Milovnice parfémů se s ní těší už od roku 1919. Popsat ji můžeme jako dřevitě ovocnou vůni, která má navíc lehce kořeněný akcent, působí spíše suše. Rozpoznáte v ní bergamot, větvičník a broskve.

Chanel – No. 19

Další kultovní „chanelku” si mohly zájemkyně poprvé opatřit už v roce 1971. Typicky dřevitá vůně, u níž se však květiny drží spíše v pozadí. Obsahuje zejména galbánum, neroli, bergamot, jasmín nebo růži.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like