Dost místa pro všechny

Při rekonstrukci koupelny bychom měli myslet hlavně na účelnost. Což ale neznamená, že naše koupelna bude po našem zásahu strohá a nudná. Pokud už máme za sebou tu nepříjemnou záležitost, jakou je pokládání dlažby a instalace sprchového koutu, čeká nás už jen to příjemné. Můžeme se rozhlédnout a posoudit, kam umístíme skřínky. V koupelně to totiž bez skříněk nejde. A rozhodně se nemusíme řídit heslem – Méně je někdy více. Tady se můžeme doslova vyřádit.
rodinná koupelna
o   Každý člen naší rodiny přeci bude potřebovat svoje soukromí.
o   A pokud jste v minulé koupelně měli všichni všechno pohromadě, tak tím více budoucí soukromí každý ocení.
o   A jestliže máte malé děti, tak se rozhodně zamyslete nad nějakou skřínkou, která bude pověšena o něco výše.
–         U těchto kousků nábytku platí jedna zásada– musejí mít pohodlné otevírání a zavírání, aby nám (například neustálým škubáním za úchyty) jednoho dne skřínka nepřistála na hlavě.
zrcadla nad umyvadly

Stačí pár triků a bude prostornější

Koupelnové skříňky se dají pořídit v mnoha designových provedeních. Jedním z možných řešení jsou skřínky bez dvířek. Jsou to takové zastřešené domečky. Tato varianta je vhodná pouze v tom případě, že je Vaše rodina ochotna dodržovat striktně pořádek.
·        Jestliže jsou zvyklí na systém – ať to dám, kam to dám, hlavně, že už je to pryč – tak to bez dvířek nepůjde.
Skříňky můžete zavěsit horizontálně i vertikálně. Fantazii se meze nekladou. Jen je důležitá jedna zásada – vše musí být barevně dokonale sladěné. Přeci jen je koupelna většinou menší prostor, ve kterém by nevkusné zásahy byly markantnější. Když už jsme u toho malého prostoru, tak bychom si mohli poradit s tím, jak ho opticky zvětšit. Zmíněné skříňky si pořiďte se zrcadly. Prostor Vám nejen opticky zvětší, ale i Vaši koupelnu osvětlí. A teď už stačí naši skoro novou koupelnu vybavit nezbytnými doplňky a můžeme si v ní dopřát zaslouženou relaxaci.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like