Jak poznat, že člověk lže

Není nic nepříjemnějšího, než vědomí, že nám někdo lže. Jak to ale poznat? V tomto článku si uvedeme nejčastější známky toho, když nám někdo lže.

1. Rychle mění polohu hlavy

Pokud uvidíte, že někdo najednou učiní pohyb hlavy, když se jich zeptáte na přímou otázku, možná vám o něčem lže. Zejména pak, pokud dotyčná osoba hlavu odtáhne dozadu nebo nakloní k jedné straně.

2. Mění se jeho dýchání

Když vám někdo lže, může začít těžce dýchat. Když se jeho dech změní, ramena se zvednou a jeho hlas může být mělký. V podstatě je bez dechu, protože se změní srdeční frekvence a průtok krve. Vaše tělo zažívá tyto změny, když jste nervózní a máte pocit napětí – když lžete.

3. Stojí velmi klidně

Je všeobecně známo, že lidé, kteří jsou nervózní, jsou roztřesení. Ale pozor také na ty, kteří se vůbec nehýbají. Může jít o primitivní neurologický boj, kdy se tělo připravuje na možnou konfrontaci.

4. Opakují slova nebo fráze

Stává se to proto, že se vás snaží o něčem přesvědčit. Snaží se ověřit lži ve své mysli. Opakování je také způsob, jak si koupit čas, když se pokoušejí shromáždit své myšlenky.

5. Poskytují příliš mnoho informací

Pokud někdo dodává informace, které nejsou požadovány a zvláště nadbytečné detaily, je velmi vysoká pravděpodobnost, že on nebo ona vám neříká pravdu.

6. Dotýkají se nebo zakrývají ústa

Osoba, která lže, často automaticky pokládá ruce na ústa, když se nechce vypořádat s nějakou záležitostí nebo zodpovědět otázku.

7. Instinktivně zakrývají zranitelné části těla

Může se jednat o oblasti, jako je hrdlo, hrudník, hlava nebo břicho.

8. Neustále hýbou chodidly

Takhle se tělo vypořádává se lží, člověk se necítí pohodlně, je nervózní a nejraději by celou situaci opustil.

9. Je pro ně obtížné mluvit.

Čím déle vám někdo lže, tím obtížnější pro něj bude mluvit. Když někdo lže, je ve stresu. Nervový systém v takovém případě snižuje tok slin, což vysušuje sliznice úst. Dalšími příznaky je časté kousání do rtů nebo vysušené rty.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like