Dřevostavba, neznamená stodola


Slovo dřevostavba ve vás asociuje něco levného? Máte pocit, že se jedná o levné a tudíž neplnohodnotné bydlení pro rodinu? Vybavíte si vždy nějakou dřevěnou stodolu, v lepším případě nějakou chatu? Zkrátka něco nehodného pro bydlení vaší rodiny? Možná, že se pletete, i když ne ve všem.
zateplený dům
Rozhodně se nepletete v tom, že se jedná o levnou stavbu. V tom máte pravdu. Dřevostavby skutečně finančně vychází výraznělevněji, než klasické zděné domy.  To bychom ale považovali spíše za výhodu. Dřevostavby nemusí být tak masivní základy a i stavba samotná stojí méně peněz.

V tom ostatním ale pravdu nemáte a nejste v tom rozhodně sami. Mnoho lidí nezná vlastnosti dřevostaveb. Mnoho lidí neví, jaké jsou možnosti těchto domů. Domy, které jsou dřevostavbami, nemusí laik na první pohled ani poznat. Možná kolem takového domu chodíte každý den a možná se vám dokonce i líbí. Jen zkrátka nevíte, že se jedná o dřevostavbu.

Dřevostavba může skutečně vypadat jako skutečný dům. A to zvenku i uvnitř. Pozná je pouze profesionál a to například při pohledu na tloušťku zdí.

Dřevostavba má mnoho výhod, které byste měli znát, pokud se rozhodujete stavět.   A jakéže to jsou?

–          Rychlá výstavba – rozhodně o mnoho rychlejší než stavba kvalitního zděného domu
–          Suchá stavba
–          Prefabrikace – jednoduchost stavby díky hotovým dílům
–          Dobrá tepelná izolace
–          Nízké tepelné ztráty
–          Přírodní materiál působící dobře na lidskou psychiku
–          Snadnost pověšení obrazů, poliček –vrtání do dřeva je snadné a zvládne i žena
klíče u domu
Pokud jste se rozhodli pro stavbu dřevostavby, gratulujeme vám! Rozhodli jste se pro rychlejší a levnější variantu. Přejeme vám, ať se vám stavba povede bez větších potíží a ať se vám krásně bydlí v novém. Dřevo je krásný, oblíbený, přírodní materiál, který na mnoho lidí působí velice pozitivně. Věříme tak, že i vaše rodina bude v dřevostavbě spokojena.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like