Interiér je potřeba sladit.

Chaos v domácnosti naznačuje také chaos v životě. Pokud to u vás doma vypadá chaoticky, nemáte sladěný nábytek, podlahy, barvy, dekorace… Pravděpodobně se zde nebudete cítit úplně nejlépe. Ono i uklizený prostor kolem nás přináší pohodu naší duši. Jestliže máme okolo sebe příliš mnoho věcí nebo doslova nepořádek, může to na nás vnitřně působit velmi negativně. Zbavte se proto jednak přebytečných krámů, které vám doma leží již nějakou dobu a jenom se na ně práší, takže je vlastně k životu vůbec nepotřebujete, jednak se pokuste vaši domácnost malinko sladit.
tmavá jídelna
Domov je místo, kde bychom se měli cítit nejlépe. Trávíme zde spoustu časů s rodinou, je to místo, kam si chodíme odpočinout. Místo, kde jsme toho hodně prožili. Zkuste se podívat, jak by váš interiér mohl vypadat, jaké vlastně existují styly bydlení, a co by vám tak vyhovovalo. Pokud vás tohle příliš nebere, stačí domov sladit pouze barevně, nebo alespoň jednotlivé pokoje.
ložnice do zelené barvy
Jestliže máte tmavší nábytek, můžete si dovolit trošku světlejší podlahu, pro prosvětlení pokoje a naopak, pokud máte světlejší nábytek, můžete zvolit trošku tmavší podlahu. Barvy v pokoji jsou také velice důležité. Potřebujete vymalovat? Bílá vám prostor opticky dokonale zvětší a bude vypadat mnohem prosvětlenější. Tmavé barvy již nejsou příliš moderní, a pokud barevnou zeď, obvykle se maluje pouze jedna nebo dvě strany. Vymalované třeba na červeno všechny čtyři strany už jsou pasé. Na jednu zeď můžete použít také tapetu, nebo z tapety udělat pouze pruh uprostřed, což také vypadá velice zajímavě.
nevšední a jemný obývák
Textilie bychom měli vybírat podle zvolených barev na zdech. Je potřeba vybrat dvě až tři barvy, které se vám líbí, ale které se k sobě hodí. Co takhle hnědá s fialovou, starorůžová a šedá, hnědá a jarní zelená… Musíte zvolit něco, co se k vám bude hodit a co vám z bytu udělá domov. V těchto barvách poté vybíráme také potahy na polštářky, závěsy, běhoun na stůl nebo ubrus.

Dekorace bychom také měli barevně sladit. Svíčky by měli být ve zvolených barvách, obývací stěnu je vhodné oživit živou zelenou rostlinou, rámečky na fotky je vhodné mít také ve stejných odstínech, vázy, hodiny… Stačí trošku estetického cítění, určitě to v sobě máte. A pokud byste si náhodou opravdu nevěděli rady, poproste o radu kamarádku. Určitě vám některá ráda poradí.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like