Jakou barvu zvolit na novou fasádu?

Říká se, že dokud člověk nebydlí ve vlastnoručně postaveném domě, nemůže jej nazývat svým domovem. Tvrdit, že je toto tvrzení pravdivé, samozřejmě nehodlám, já sama bydlím v bytě 2+1 , který se rozhodně nedá považovat za vysněný, a domov mu přesto říkám.
Chcete-li se ale řídit tímto starým pravidlem, nebo jste se podle něj již zařídili, jedna z prvních věcí, kterou po dostavění baráku budete řešit, bude zajisté barva fasády. Jakou kombinaci barev zvolit, aby dům nepůsobil příliš extravagantně nebo naopak příliš fádně?
malíř fasády
3 trendy posledních let v kombinacích barev fasád

1.      Zelená

Poslední dobou se stále více a více rozšiřuje trend zelené barvy, která je příjemná, navozuje uklidňující, ale přesto veselou atmosféru. Samozřejmě důležité je, jaký odstín barvy zvolíme – tmavá zelená není vhodnou volbou pro samostatné nanesení na fasádu, protože je, jak již název odstínu vypovídá, tmavá, a tudíž i dost ostrá pro přihlížející oči. Obecně se tmavší barvy doporučují pouze jako doplnění jiných, světlejších barev, jako je třeba světle šedá, či světle oranžová.
Na druhou stranu světle zelená se hodí stejně tak jako samostatná barva, či barva doplňující jinou.

2.      Červená

Tmavě červená barva je skvělou volbou pro jakoukoliv fasádu, ovšem v kombinaci nejlépe se šedou barvou, která ji krásně doplní a zjemní. V tomto případě se ani nemusí jednat o světle šedou, neboť i tmavě šedá nám na fasádě odvede výtečnou práci, a ani výsledný dojem nebude působit příliš tmavě.
Se světle červenou opatrně! Rozhodně se nedoporučuje samostatně! Působí příliš vykřičeně (ne nadarmo se určitému zařízení v minulosti říkalo vykřičený/červený dům), těžko si ji dokážu představit jinak než v kombinaci se šedou barvou, a i v tomto případě bych byla opatrná.
luxusní nemovitost

3.      Oranžová

Stále více a více rozšířenou barvou, která se na fasádách domů objevuje, je barva oranžová, nejčastěji v kombinaci se zelenou (jak je již uvedeno u této barvy). S touto kombinací ovšem opatrně! Pokud budete kombinovat tak dlouho, až vše překombinujete, může výsledný efekt působit až dětinsky, což nejspíš není váš záměr. Samozřejmě se dá kombinovat i se šedou barvou, která je pěkně neutrální a zároveň ne tak vyhrazující a do očí bijící jako černá a bílá.


Zdroj fotek: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like