Podzimní zútulnění bytu

Každé roční období je krásné. Často si sice stěžujeme, že už zase začíná podzim, a pak bude zima. Že máme mnohem radši to teplo a sluníčko. Ano, léto je pro mnohé z nás nejkrásnějším období. Na podzim je již mnohem větší zima, i přesto, že svítí sluníčko, bohužel už je slabší a nedokáže nás tolik zahřát, začíná se brzy stmívat a velice často prší. I v podzimu ale můžeme spatřit nádheru a kouzlo naší přírody, která si pohrává s neuvěřitelnými variacemi barev. Opadává listí, které hraje opravdu všemi barvami a vytváří tak kouzelnou atmosféru. Jestliže k tomu ještě svítí sluníčko, je to naprosto dokonalé.
stylová dekorace
Zkuste si byt zútulnit tak, abyste se i v tomto ročním období cítili dobře a příjemně. Nalaďte jej do podzimních barev. I přesto, že nastává chladnější období, můžete zvolit teplé tóny podzimních barev, jako jsou červená, hnědá, oranžová, žlutá, zelená, khaki… Na výběr máte více možností. Do těchto barev dolaďte zdobení bytu. Můžete tedy převléct polštářky do podzimních potahů, na stůl se hodí běhoun v podzimních barvách, po pokoji rozmístěte vonné svíčky. Velikou inspirací mohou být okrasné dýně, ze kterých můžete udělat podzimní aranžmá. Stačí nakoupit trochu sušených květin, nebo zajít do lesa či na louku, kde určitě něco seženete. S trochou fantazie a kreativity vytvoříte jistě něco originálního, co se bude hodit doprostřed stolu. Posbírejte například kaštany, šípky, šišky, v lese trochu medu, využijte hezky tvarované klacíky a listy. Z těchto přírodních materiálů již určitě něco vytvoříte.

Věnce nejsou ozdobou pouze na vánoce či velikonoce.Můžete si vytvořit podzimní věnec, na který použijete šišky, nebo jej můžete celý vytvořit ze sušených květin. Lze také použít sušené spadané listí, zde ale nastává problém kvůli tomu, že listí brzy vybledne, takže ty typické zářivé barvy, pro které podzim tolik milujeme, budou celkem brzy pryč. Dalšími věcmi, které jsou pro podzim typické a můžete je využít pro výzdobu, je sušené ovoce, takové křížaly nebo sušené švestky jsou naprosto originální. A co teprve sušené houby. Ty dodají vašemu věnci tu správnou podzimní atmosféru.
krásné kaštany
Proč vlastně něco dekorovat a vyrábět? Proto, abyste si zútulnili byt, abyste mu dodali příjemnou atmosféru, abyste zde použili teplé tóny, které vás zahřejí během chladných podzimních dní. Jednak si u takového tvoření odpočinete, jednak se budete doma cítit dobře, a to je přece to, co tvoří dům domovem.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like