Když je slunce a soused na obtíž aneb zatemnění oken

Přízemní domy tzv. bungalovy jsou dnes velmi oblíbené. Jejich nevýhodou je však snadná viditelnost do domu z ulice a okolních zahrad. Může se tedy stát, že při relaxační koupeli na vás bude mávat vlezlý soused, který zrovna stříhá okrasné růže u vašeho okna. Jindy vás při práci z domu budou obtěžovat kolemjdoucí mihotající se za oknem. V novostavbách jsou častá veliká okna a ty zase propouští příliš ostrého slunečního světla. Světloplachý lidé, a nejen oni, uvítají jakékoliv omezení slunečních paprsků, když nejsou žádány. Řešením na uvedené problémy je zatemnění oken.
žaluzie s dekorem dřeva
Stínící technika je velmi rozmanitá a na každý problém existuje řešení. Navíc má i jiné vlastnosti než jen zatemnit okno a uchránit před zraky ostatních lidí. Zlepšují akustiku, tepelnou pohodu, chrání proti zlodějům a zjemňují prostor.
Instalovat stínicí techniku lze z venku i uvnitř. Rozdíl je v materiálech a konstrukčním řešení. Mezi oblíbené patří předokenní rolety. Najdeme je na mnohých oknech.  Mají výborné tepelně-izolační vlastnosti, chrání před zloději a mají skvělé zatemňovací schopnosti. Jsou tedy oblíbené v řadách na směny pracujících lidí.
žaluzie v jídelně
Druhým typem stínicí techniky oken jsou žaluzie. Ty lze použít uvnitř i vně. Jsou jednoduché na ovládání a vyrábějí se v široké škále barev. Můžeme je tedy umístit prakticky kamkoliv. Jak do rodinného domu a bytu tak i do komerčních prostor.  Dnes jsou k dostání i látkové stínidla. Vzory, barvy a struktura jsou neomezené. Mezi produkty také patří i markýzy a různé typy zastínění teras, balkonu a jiných větších ploch.

Stínění může být v prostoru, hlavně se to týká interiéru, dominantní a poutat na sebe pozornost, tak i ustupovat do pozadí a jemně splývat s okenní tabulí. Na základě toho pak volíme barvu a vzor stínicího objektu. Materiál jako hliník a plast je užíván převážně v exteriéru. V interiéru je volba příjemnějších přírodnějších materiálů šťastnou volbou. Dřevem, bambusem a textilem nic nezkazíte.

Dobré je před konečnou a rozhodující koupí navštívit obchodí dům či prodejnu a prvky si osahat. Představa hned dostane realističtější podobu a vy se ujistíte, že vaše rozhodnutí je správné.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like