Malý pozemek a dům


Veliký pozemek u domu a pro stavbu domu, nemusí vyhovovat každému. Jsou lidé, kteří sice ocení volný prostor kolem sebe a sousedy dál od domu. Nevýhodou je ovšem péče o velký pozemek, protože čím větší pozemek, tím více práce. Obdivovat velké zahrady, skalky, ovocný sad a jiné, sice můžeme, kolik práce se za tím skrývá si však ani nechceme představovat.
domek v košíku
Malé pozemky mají proto tu výhodu, že vám nezaberou tolik času při péči o ně. To ocení hlavně lidé, kteří mají málo času.  Také to ocení ti, kteří svůj čas chtějí věnovat něčemu jinému, než sekání trávníku a péči o dřeviny. Každý není kutil a zahrádkář a přesto tito lidé oceňují prostor a soukromí rodinných domů.

Pro lidi, kteří nemají psa, který by potřeboval prostor pro běhání i pro lidi, kteří se nechtějí či nemohou starat o velký pozemek kolem domu, jsou vhodné menší pozemky. Velikost pozemku není tak důležitá, jak se může na první pohled zdát.  Podle našeho názoru jsou důležitější kritéria výběru pozemku, než je jeho velikost.
malý pozemek
Další kritéria výběru pozemku
tvar pozemku
okolní stavby  –  je potřeba myslet na to, že na pozemku nic nepostavíme, pokud jsou okolní stavby blíže než 7 m
– vzdálenost od sousedního pozemku musí být min. 3m
– vyhláška o zastavěnosti plochy
– příjezdové cesty – bez zajištěné příjezdové cesty vás mohou v budoucnu čekat velké potíže
– geologické podloží – na jílovitém podloží vás náklady na stavbu vyjdou dráž díky nutnosti masivnějších základů vašeho domu
– ochranné pásmo
– vyhnout se záplavovému území – povodně jistě není něco, co byste si přáli
– připojení na sítě – bez možnosti připojení se na plyn, vodovod a kanalizaci, budete mít v budoucnu jen další starosti a náklady
 
Na malém pozemku si pravděpodobně nebudete moci postavit rozlehlý bungalov. Na druhou stranu vás malý pozemek může inspirovat a může vám vzniknout krásný patrový dům, na který budou všichni obdivně koukat.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like