Rudá rtěnka, parťák na všechno

Dovolte nám na úvod citovat titul knihy Ines de la Fressange. Její soubor rad a tipů ze světa módy nese název Se šarmem Pařížanky. I k nám do ulic v srdci střední Evropy je možno vnést trochu toho francouzského šarmu. Jak to ženy v zemi galského kohouta dělají? Noste rtěnku. A tou nemyslíme nenápadnou třpytivou růžovou, tu nechte pro tentokrát na první líčící pokusy svojí třináctileté dceři, až stráví velkou přestávku na toaletě úpravou zevnějšku. Vy už jste velká holka, takže si můžete dovolit výrazné odstíny.

Rudá rtěnka je absolutní klasikou, kterou by ve svém kosmetickém arzenálu měla mít skutečně každá žena. Že vám nesluší? To je lež. Jen jste dosud neobjevila tu správnou. A nezbytnou výbavou rozhodně není thymolinový úsměv a dokonalé rty, ke kterým vám dost možná pomohla šikovná ruka pana doktora na plastické chirurgii.

Čím se řídit? Nejprve si dáme trochu naší známé barevné teorie. O kruhu, na němž se barvy vyobrazují, už tu byla řeč. I v jeho rámci si barvy můžeme rozdělit na teplé a studené. Červená je v tomto směru poněkud záludná. Odstín s kapkou modré můžeme považovat za studený. Barvu zralých rajčat zase za teplou. Proto každá červená sluší jinému barevnému typu. Stejná kouzla s teplými a studenými podtóny můžete aplikovat i na sebe. Barevná typologie je zajímavé povídání, nicméně je to také poměrně obsáhlé téma, takže si na něj ponecháme prostor v dalších článcích. Pleti se zlatavým nádechem prokáží dobrou službu spíš naoranžovělé tóny, zatímco té s namodralým podtónem především rtěnky v barvách malin.

Červená rtěnka je jako stvořená k večernímu nošení. Slušet jí budou minimalisticky nalíčené oči. S černou linkou se nemůžete splést. Ale kdo říká, že přes den se musíte svého šarmu vzdávat? Nechcete vypadat příliš zmalovaně? Naličte si oči pouze řasenkou. Vynechat pro tentokrát můžete i make-up. Podmínkou je však dokonalá pleť. Nemáte-li ji, přece jen si k ní pomozte, nedostatky lehce skryjte korektorem. Že máte třeba rozšířené póry a reálný život nedisponuje funkcí Blur? Nevadí, rtěnka podtrhne vaši přirozenost, není třeba, aby z vás vytvořila úplně někoho odlišného.


Foto: Pixabay & TrendyModa.cz

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like