Pohodový námořnický styl v interiéru

Námořnický styl a téma moře nás snad nikdy neomrzí. Vyvolává v nás příjemnou melancholii a vzpomínky na letní dovolené a slunečné nezapomenutelné dny strávené u moře. Navíc se perfektně kombinuje s ostatními prvky, nábytkem a dekoracemi, které jsou již v našem domácím interiéru umístěné. V místnosti, která je zřízena jako námořnický pokoj zapomeneme na všechny starosti běžného dne. Svou atmosférou a kouzlem vytvoří tu správnou harmonii do Vašeho domova.

tapeta

S přírodním dřevem

K námořnickému stylu patří každopádně přírodní dřevo, které nápaditě zkombinujeme a sladíme s modrobílými variacemi a doplňky. V kuchyni se například uplatní bar z masívního dřeva, který shodně doladíme mořskými motivy.
?  Do ložnice si můžeme zase pořídit bílý nábytek, a nad postel bílá nebesa, která nám navodí představu lodních plachet.

námořník

?Stěny a opět nábytek nedekorujeme námořnickými proužky.  Anebo i čistě modrá sytá barva vhodně doplní interiér v námořnickém stylu.
?  V obývacím pokoji by měla být jako ústřední prvek námořnického stylu prkenná podlaha z pravého dřeva. Tu by mohla v případě nutnosti nahradit i vinylová, nebo laminátová podlaha ve vzhledu masívního přírodního dřeva.
Ideálním řešením na stylovou námořnickou podlahu je teakové dřevo, které se obvykle používá na skutečné paluby lodí.

Nábytek námořníka

Co se týká nábytku, tak si pořídíme například nábytek v krémové a bílé barvě, nebo nábytek s patinou. Stěny by měly být vymalovány svislými modrobílými proužky. Do ložnice si pořídíme zajímavé povlečení s námořnickými motivy, nebo s motivy moře. Také přehozy přes postel a polštářky by měly mít zajímavý dekor navozující atmosféru moře. Ty potom umístíme i do obývacího pokoje na pohovku a křesla.

hvězdice

S kotvou pod hlavou

Jaké prvky a náměty jsou v námořnickém stylu:
barva modrá, bílá a červená
pruhy svislé i vodorovné
trochu kostky, nebo květiny
kotvy, záchranné kruhy
modely lodí, plachetnice
voda, písek, oblázky, mušle, delfíni
lana, lodní kufry, sítě, trojzubec, pádla, kormidla

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like