Předzahrádka domu jako vizitka

Říká se, že chůze je nejpřirozenější pohyb člověka. Spousta doktorů doporučuje při redukčních dietách chůzi jako jeden ze způsobů snížení váhy. „Ujděte desetitisíc kroků denně a postavu budete mít jako lusk.“ hlásají články sportovních magazínů. A tak mnoho mužů i žen vyrážejí o víkendu na procházku kolem okolí jejich vlastního domu a zrakem ulpívají na každém domečku a chatičce, který minou. A nejen na něm. Zkoumají plot, cestu ke vstupním dveřím lemovanou keři a květinami a celkově se nechávají inspirovat předzahrádky svých sousedů.
jarní věnec na dveře
Každý se chce chlubit krásnou zahradou, překrásným interiérem a nejnovějšími spotřebiči v kuchyni. Avšak někdy se zapomene na krásu a důležitost předzahrádky a co může povědět o majitelích domu. Její barevnost a styl ukazuje na povahu zahradníka, který o ni pečuje.

Tipy a radyJe dobré si dopředu rozmyslet, jak prostor před domem měl vypadat. Určitě dbejte na jednoduchou údržbu a originalitu. Vtiskněte tam něco ze sebe. Začněte, jak se říká, od podlahy. V tomto případě od přístupové cesty k domovním dveřím. Může být rovná, ale i klikatá. Volte pevný materiál, nenechávejte pouze hlínu. Usnadní vám to její údržbu a nenanesete si špínu do domu. Na záhony volte trvalky a celé spektrum barev. Záplava květů přitáhne pozornost a rozjasní celý dům.
schody k domu s květinami
K moderním domům lze zvolit místo květinových záhonů pěkně střižené keře a stálozelené dřeviny. Okna rozjasní hezky osázené truhlíky, dveře zase okrasný věnec přizpůsoben roční době. Spousta lidí má rádo i sošky v zahradách a okrasná pítka a krmítka pro zvěř. Zde však platí, že méně je více. Zakomponovat lze i dřevo a kámen.

Ulice s udržovanými předzahrádkami je určitě příjemnější k procházkám než kdejaká neživá ulička, kde se nikdo nesnaží o jediný kvítek. Pamatujte tedy na sebe, ale i lidi kolem sebe. Pohled na upravený prostor za plotem pohladí na duši a rozzáří den nejen vám, ale i sousedům a náhodným kolemjdoucím.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like