Pronajmout si svou vlastní kancelář


Začal jste pracovat jako osoba samostatně výdělečně činná a chystáte si pronajmout svoji vlastní kancelář? Možná zažíváte trochu výrazné a nepříjemné dilema. Dělat sám na sebe představuje velkou svobodu, o které jste vždy snil, nebo snila. Na straně druhé, to obnáší i určitou izolaci. Samozřejmě do doby, než budete mít své vlastní podřízené, ale je otázka, zda o podřízené vůbec stojíte. Co si budeme povídat, pracovní kolektiv prostě chybí. Kolegové Vám mohou lézt na nervy, ale v konečném důsledku s nimi trávíte minimálně osm hodin denně a strávíte s nimi mnoho příjemných chvil. Toto Vám rozhodně teď bude chybět.
 

Sdílená kancelář čili coworking

Ovšem jedno řešení by se našlo. Jedná se o sdílené kanceláře, kterým se říká coworkingy. Jedná se o poměrně moderní záležitost, která se postupně začíná rozšiřovat i u nás. Najdete zde veškeré vybavení, počínaje nábytkem, konče IT vybavením. Na jednom prostoru se sejde třeba grafik, účetní, překladatel, právník, a pracují společně. Výhodou je, že kanceláře nepotřebujete využívat každý den, často pracujete například z domu a prostory v coworkingu si pronajmete jen po dobu, kdy tam opravdu jste, nemusíte si pronajímat kancelář na celý měsíc.
 
Coworkingy po celém světě
 Velmi pozitivní zprávou je, že pokud často cestujete, coworkingy dnes naleznete v podstatě na celém světě. Můžete tedy tyto sdílené kanceláře využívat například na své dovolené. I zde platí, že se můžete setkat se zajímavými lidmi, kteří třeba budou mít pro Vaši kariéru zcela zásadní význam.
 
Aby se Vám dobře pracovalo
Než si tedy začnete pročítat nabídky pronájmů kanceláří, rozhodně stojí za zvážení, zda by toto nebylo pro Vás to vhodné a optimální řešení, které by se Vám mohlo líbit. V prostředí sdílených kanceláří se Vám zcela jistě bude dobře pracovat.


Foto: Pixabay

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like