Zkuste komiksovou stěnu v interiéru

První, kdo představil tento umělecký směr, byl americký umělec jménem Andy Warhola. Ale až díky britské skupině Independent Group se tyto pop art dekory započaly postupně dostávat do interiérů. Byly to převážně obrovské plakáty s komiksovými motivy, láhvemi od Coca-Coly a vyvedenými podobiznami Marilyn Monroe.

grafity

Extravagance vládne interiérům

V posledních letech je pop-art převážně extravagantní. Je to prostě styl pro extravagantní lidi. Vyznáváte-li životní styl, který je spojený s pop-artem, s láskou k městu, a ke všemu, co souvisí s komerčním způsobem života, jsou pop art dekory pro vás to pravé.

Pop art, kam člověk pohlédne

Nejprve se pop art styl objevil v umění, a později se rozšířil i do bydlení. V době pop art stylu se objevovaly v interiérech velice výrazné, až křiklavé barvy a také v té době oblíbené plasty. Vyskytovaly se v domácnostech naprosto na všem. Používaly se:
§  na nábytku
§  na stěnách
§  na svítidlech
§  na doplňcích
§  na textiliích
§  na oděvech

Nesmrtelná Marilyn

Výrazným prvkem pop art stylu bylo používání běžných spotřebních předmětů jako dekorací. Ať už to bylo znázornění Cambelovy polévky, nebo lahve a plechovky od Coca-Coly.  Na všech vystavovaných pop art plakátech se objevovala v té době slavná Marilyn Monroe ve všech úhlech pohledu. Jako dalšími se na plakátech objevovali také členové skupiny Beatles a další. Také slavné luxusní automobilové značky, jako jsou Porsche, Bentley a Ferrari se stávaly oblíbeným námětem pro tvorbu plakátu s těmito motivy.

plakát

§  Jestliže vás láká tento umělecký směr, můžete si oživit svůj interiér například komiksovými plakáty, lesklými metalickými povrchy anebo třeba neonovými světly. Jistá nespoutanost a výrazná dynamika stylu pop-art v interiérech jsou i v dnešních dnech stále in a žádané. Jako dekorace můžete použít například:

o   výrazně barevný plastový nábytek
o   metalické povrchy textilií
o   třpytivá stínidla lamp

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like