Zkuste živé dekorace a závěsy

Zdá se Vám, že je Váš byt „jakoby prázdný“? Přesto, že ho máte moderně a vkusně zařízený, přesto mu něco prostě chybí, a na nějaké malé sošky ve vitríně si nepotrpíte? Vyzkoušet můžete živé dekorace z květin, nebo do bytu přidat závěsy, pokud máte stále okna holá jen s žaluziemi, snadno se Vám zdá prázdný a mimo to, už dlouho takto „vyzdobená“ okna už v módě nejsou.
krásné tulipány
Květiny:
Pamatujte, že obrovské vázy nebo květníky se hodí do větších otevřených prostor, svým velkým objemem vlastně ovlivňují a zčásti vytvářejí interiér, menší hrnkové květiny se zase hodí např. na konferenční stolky nebo na parapety, můžete si třeba takto na parapetu vytvořit sbírku orchidejí, nebo jiných „menších“ hrnkových květin.

Současná moderní doba si do velkých prostorů přímo žádá výrazné rostliny ve velkých květináčích, do velké místnosti tedy zvolte jednu „dominantní“ velkou rostlinu, pokud Vám to prostory dovolí, může připomínat strom, a dvě menší. Květináče se snažte vybírat ve stejném designu, dnešní moderní květinářství už tyhle možnosti nabízejí.

Počet rostlin v pokoji by měl být stejný, jako u řezaných, tedy lichý, odborníci radí počet přímo daný, a to 9, jistě se Vám to zpočátku bude zdát přehnané, ale uvidíte, že až si je budete postupně pořizovat, k tomuhle počtu jistě dojdete sami, možná většímu.
U rostlin pamatujte také na správné umístění kvůli světlu a správnou zálivku, můžete si k tomu půjčit nebo koupit literaturu, nebo si druhy rostlin vyhledat na internetu.
závěsy na oknech
Závěsy:
V dnešní době se, co se týká závěsů, upřednostňují tyto vlastnosti: jednoduchost, ušlechtilost, vysoká kvalita materiálů a multifunkčnost. Velmi módní, elegantní a nadčasové jsou záclony z průsvitné třpytivé organzy, ať už hladké a jednobarevné, nebo vzorované – organza je tuhá, velmi lehká tkanina z přírodního hedvábí.

Co se týká délky závěsů, u velkých francouzských oken, nebo u velkých oken ve starších činžovních domech, si můžete dovolit, nechat je volně splývat až na zem, klidně konečná délka může ještě kousek „ležet na zemi“, u klasických panelákových oken si délku můžete vybrat, buď dlouhé až na zem, nebo zvolte délku kousek pod parapet.

A jaké barvy zvolit? V barvách vede stále klasika, jako je bílá, béžová nebo krémová, ale barev se také nemusíte bát, pokud je vhodně zvolíte, dobré je použít více odstínu jedné dominantní barvy pokoje.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like