Zrcadlo, zrcadlo, ukaž mi

Již jste vyzkoušeli, jak správně umístěná zrcadla vykouzlí z vašeho malého bytu mnohem větší prostor? A jak dokáží rozzářit potemnělé místnosti? Protože toto vše zrcadla dokáží, vytvořit interiér opticky mnohem prostornější a světlejší.
Zrcadla jsou pro nás povětšinou tichými a spolehlivými společníky již od časů, kdy lidé vytvořili první skleněné zrcadlo. Současná skla, která se používají pro výrobu zrcadel, jsou od minulých skel mnohem průzračnější a na rozdíl od historických skel na nich nenajdete žádné optické vady ani bublinky, které jsou často k vidění u zrcadel starožitných.

zrcadlo

Zrcadlo jako interiérový doplněk

Pokud je zrcadlo bez rámu, je neutrálním a tím pádem jej můžeme umístit kamkoliv v interiéru. Když ale pořídíme zrcadlu zajímavý a osobitý rám, stane se zrcadlo rázem dominantou celé místnosti, nebo i celého bytu. Jestliže máte doma v prostoru nedostatek denního světla, pravě zrcadla vám mohou posloužit jako významný zdroj světla navíc.  Nastavíme-li přiměřeně velké zrcadlo do vhodného úhlu, podaří se nám odraženým světlem, které proudí jediným oknem do zvolené místnosti, odrazit světlo a rozptýlit jej po celém ztemnělém prostoru do všech zastrčených a tmavých zákoutí. Světlo se zde chová jakou kulečníková koule, která se odrazí od hrany stolu.

ložnice

Zdroj fotek: Pixabay
Takže když rozmístíme vhodně také nábytek ve zvolené místnosti, může se nám podařit celou místnost rozsvítit i s vícerem zrcadel.  Zajímavé je, že tímto způsobem se osvětlovaly již hrobky faraónů. Takto se světlo s pomocí zrcadel dostávalo i do nejhlubšího nitra pyramid. 

bar

Zrovna tak se se zrcadly dají snadno opticky rozšířit velice úzké chodby až na dvojnásobek prostoru. Se zrcadly je také možné si přičarovat imaginární druhou místnost v maličkém bytě o jedné jediné místnosti.
Když je chodba ve vašem bytě příliš úzká, umístíme zrcadlo do vodorovné polohy, kdy ji opticky rozšíří.

0 Shares:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You May Also Like